zaprogramowane pamięci do telewizorów

Oferujemy usługę polegającą na sprzedaży zaprogramowanej pamięci Flasz do konkretnych modeli telewizorów.

W nowoczesnych telewizorach, uszkodzenia zawartości pamięci to coraz częstsza usterka. Telewizor z błędami w oprogramowaniu może nie dać się uruchomić, lub może wyłączyć się po krótkim czasie, sygnalizując tylko kod błędu przez mignięcia diody LED.

Najczęściej uszkodzeniu ulegają pamięci Flash, zazwyczaj nie ma możliwości naprawy oprogramowania, tak jak w przypadku EEPROM, przez wgranie aktualizacji przez złącze USB, bo telewizor nie działa.

Stosunkowo łatwo wymienia się i programuje pamięci Flash SPI np. 25Q32 obsługuje je większość uniwersalnych programatorów.

Prawdziwym problemem są pamięci NAND w obudowie SMD TSOP48 do zaprogramowania pamięci Flash NAND potrzebny jest specjalistyczny programator. Zazwyczaj nie radzą sobie z tym programatory uniwersalne lub nieprawidłowo obsługują „Bad Block”. Dodatkowym problemem jest zdobycie odpowiedniego oprogramowania do danego telewizora. Wsady znalezione na forach elektronicznych często nie działają, bo każdy programator w innym formacie zapisuje obraz pamięci NAND.

Mamy w naszej ofercie zaprogramowane pamięci do tych telewizorów, których najczęściej ulegają uszkodzeniu. Wymiana wstępnie zaprogramowanej pamięci umożliwia uruchomienie płyty głównej i zazwyczaj kończy na tym naprawę. Mimo, że pamięci dedykowane są do konkretnych modeli, to mogą też być przydatne do innych wersji tej samej płyty głównej, w takim przypadku, po zamontowaniu układu i uruchomieniu telewizora, trzeba jeszcze dodatkowo, zaktualizować oprogramowanie przez USB stosując właściwy firmware pobrany ze strony producenta.

Usługa skierowana jest tylko do serwisantów posiadających doświadczenie i sprzęt do wymiany układów SMD.